Кібербезпека в останні роки стала особливо актуальним напрямком для інвестицій не тільки великих корпорацій, але також і військових. У світлі недавніх подій, коли черв’як WannaCry відразу вивів з ладу понад 300 000 комп’ютерів по всьому світу, мимоволі починаєш замислюватися про те, що було б непогано максимально захистити себе від такого розвитку подій. В американському військовому агентстві DARPA теж відносяться до даної проблеми дуже серйозно. Саме тому військові відновили роботу над замороженим проектом під кодовою назвою Morpheus, метою якого є створення комп’ютера, зламати який просто неможливо.

Проект Morpheus є частиною ініціативи DARPA в сфері комп’ютерної безпеки, на яку були виділені 50 мільйонів доларів. Виконавцями в даному випадку виступають вчені з Університету Мічигану, які розробляють систему безпеки, засновану не так на програмному забезпеченні, як це відбувається зазвичай, а закладену в залізні компоненти системи. Воно й зрозуміло, адже такі віруси, як WannaCry і NotPetya, використовували програмні уразливості в старих версіях операційних систем сімейства Windows. Хакери часто використовують такі лазівки для отримання контролю над системами своїх жертв. В даному ж випадку шкідливий код буде просто марний.

«Замість того, щоб покладатися на програмне забезпечення, ми вирішили вдатися до іншого підходу і реалізувати все на рівні обладнання. Таким чином ми сподіваємося зробити традиційні методи злому абсолютно неефективними », – пояснює Лінтон Салмон, керівник програми DARPA під назвою System Security Integrated Through Hardware and Firmware (SSITH).

Гроші, виділені на реалізацію програми SSITH, були розділені між дев’ятьма грантами. Вчені з Університету Мічигану отримали 3,6 мільйона доларів. Система Morpheus є апаратне забезпечення, регулярно і в довільному порядку копіює і видаляє дані в пам’яті комп’ютера, постійно знищуючи минулі їхньою версією. Постійно переміщатися будуть не тільки дані. Будь-яка лазівка, якою хакери могли б скористатися в звичайних умовах, також буде «рухомою мішенню». Навіть якщо хакеру вдасться знайти вразливість, вона тут же переміститься, що зробить її недоступною для використання.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here