Якщо ви були або є власником смартфона сімейства iPhone, то напевно помічали, що з часом ваш гаджет поступово починає працювати все повільніше і повільніше. Багато хто пов’язував це з тим, що нові прошивки більш вимогливі до заліза гаджета, чому загальна швидкість запуску і роботи додатків поступово знижується. Деякі навіть допускали існування теорії змови, згідно з якою компанія з Купертіно штучно уповільнює роботу своїх пристроїв, тим самим підштовхуючи користувачів до покупки нових. Все таємне рано чи пізно стає явним. Ось і представники Apple вперше пояснили, чому так відбувається.

Чутки про те, що заміна старого акумулятора на новий може відчутно додати вашому iPhone продуктивності, витали в Мережі вже досить давно. Співробітники компанії GeekBench провели ряд експериментів, що підтверджують цю теорію. Виявилося, що процесор старих моделей iPhone дійсно починає працювати повільніше згодом, а пов’язано це з деградацією акумуляторної батареї. Приховувати даний факт далі було б просто безглуздо, особливо коли розробники досить відомого бенчмарка для мобільних пристроїв наочно продемонстрували існування даної проблеми. Тому представники компанії Apple виступили з офіційною заявою.

«Наша головна мета – забезпечити нашим користувачам найкращий досвід від взаємодії з продуктами Apple. Ми намагаємося забезпечити пристроїв максимальну продуктивність, але при цьому також намагаємося продовжити термін їх експлуатації. Літій-іонні батареї з часом втрачають свою ємність і перестають забезпечувати влаштування необхідною напругою. Цей процес неминучий, і він значно прискорюється, наприклад, в холодну пору року. Все це може привести навіть до несподіваного відключення пристрою для того, щоб захистити його електронні компоненти. У минулому році ми додали в моделі iPhone 6, iPhone 6s і iPhone SE нову функцію, що запобігає їх від несподіваного відключення, більш економно використовуючи заряд акумулятора. Ми вже додали цю функцію в iPhone 7 з виходом iOS 11.2, а також плануємо найближчим часом розповсюдити її на інші наші пристрої », – говорить прес-реліз.

Перефразовуючи вищесказане, можна зробити висновок, що Apple штучно уповільнює роботу електронних компонентів тих iPhone, чиї акумулятори деградували настільки, що вже не здатні забезпечувати стабільну напругу. Цим «фіксом» компанія намагається продовжити життя пристроїв, а також уникнути їх відключення в самий невідповідний момент. Такий підхід, звичайно, можна назвати благородним. Але висновок про те, що нас з вами постійно підштовхують до придбання нової, більш дорогої моделі смартфона, також напрошується сам собою. З іншого ж боку, ніхто не забороняє власникам iPhone з виснажити батареєю просто замінити її на нову в одному з численних сервісів. Благо, що сьогодні це коштує не такі вже й великі гроші.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here