Минулої середи вчені проекту Breakthrough Listen направили погляд параболічного радіотелескопа Грін-Бенк Національної радіоастрономічної обсерваторії в сторону Оумуамуа – загадкового довгастого космічного об’єкта, за фактом є першим міжзоряним візитером нашої Сонячної системи, – щоб просканувати його на ознаки наявності розумного життя.

За міжзоряним об’єктом дослідники вели спостереження протягом шести годин. За цей час астрономи провели прослушку в діапазоні чотирьох частот і в цілому просканували кілька мільярдів окремих каналів в надії виявити слабкий сигнал радіоповідомлення, по потужності що не перевищує сигнал вашого мобільного телефону. Наявність такого сигналу могло б говорити про те, що Оумуамуа є ніяким не звичайним космічним бруківкою, а скоріше являє собою штучний об’єкт з інопланетної технологією на борту.

До четверга вчені відзвітували, що їх початкове спостереження за об’єктом ні до чого не привело. Якщо на Оумуамуа і є розумна позаземне життя, то вона явно добре законспіровану, так як дослідникам Breakthrough Listen не вдалося вловити ніяких випромінюваних радіосигналів. Здавалося б, ось воно – повне розчарування. Однак з висновками довелося почекати. Справа в тому, що в ході спостереження за об’єктом вчені прийшли до припущення, що Оумуамуа дійсно може бути міжзоряним транспортом для інопланетного життя, правда, не зовсім тією, про яку ми могли лише сподіватися.

В опублікованій в науковому журналі Nature Astronomy статті фахівці діляться результатами спостережень і повідомляють про те, що «Оумуамуа» може бути покритий сухою, багатою вуглецем корою, яка приховує і захищає від впливу прямих сонячних променів знаходиться в його надрах водяний лід. Вчені на сто відсотків не впевнені в тому, що всередині астероїда зараз дійсно є лід, однак спектральний аналіз об’єкта, проведений командою Алана Фіцсіммонса з Університету Куїнс (Канада), вказує на те, що давним-давно об’єкт міг мати крижане нутро.

Різні матеріали по-різному відбивають світло. Провівши спектральний аналіз світлових хвиль, які відбиваються від об’єкта, вчені можуть з’ясувати, який саме матеріал (метали, порода або лід) могли б відображати той чи інший його обсяг.

Команда Фіцсіммонса виявила, що склад Оумуамуа дуже схожий з тим, який спостерігається у об’єктів, розташованих на далеких кордонах нашої Сонячної системи. Астрономи припускають, що розташовані за Юпітером космічні тіла можуть містити не тільки в своєму складі, але в тому числі і на поверхні багато льоду, так як дуже далеко знаходяться від Сонця. Мільярди років тому, коли відбувалося формування найбільших планет нашої системи, багато хто з таких об’єктів були викинуті в її далекі куточки. Деякі були повністю викинуті з системи, але залишилися і ті, які як і раніше обертаються навколо Сонця на самому краї системи, захоплюючи своєю орбітою регіон під назвою хмару Оорта.

Вчені винесли припущення, що якщо інші сонячні системи формуються аналогічним з нашою системою чином, то будь-який викинутий з таких систем об’єкт теж буде містити в своєму складі водяний лід.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here