Компанія SplashData, що займається наданням послуг з інформаційної безпеки, щорічно складає список найбільш популярних паролів на основі мільйонів вкрадених логінів, які в підсумку потрапляють у відкритий доступ. І щороку ми не перестаємо дивуватися людській дурості.

Напевно, ви вже самі здогадалися, які два пароля є найбільш ненадійними, але тим не менше найбільш часто використовуваними. Мова, звичайно ж, йде про «123456» і «password». У список цього року також потрапили і нові паролі, а також повернулися ті, які були відсутні в торішньому топі з 25 найгірших, включаючи «starwars», «monkey», «iloveyou», «whatever» і «freedom». Найсвіжішими, мабуть, можна назвати «letmein» і іронічний «trustno1».

«На жаль, не дивлячись на те що новий епізод може стати прекрасним доповненням кіносаги« Зоряні війни », пароль« starwars »вкрай ненадійний для використання», – прокоментував генеральний директор компанії SplashData Морган Слейн в прес-релізі.

«Хакери часто звертаються до термінології, що використовується в поп-культурі і спорті для підбору потрібного пароля до чужих вченим записів, так як прекрасно розуміють, що дуже багато людей використовує подібні слова просто тому, що їх легко запам’ятати».

Уже всьоме SplashData висловлює занепокоєння з приводу тотальної безпечності людей і закликає всіх більш серйозно підходити до питання безпеки в Мережі. Використовуючи дуже слабкі паролі, ми фактично запрошуємо зловмисників скористатися своєю приватною власністю, відкриваємо доступ до пошти з конфіденційною інформацією, сторінок в соціальних мережах та іншим вченим записів. Все настільки погано, що навіть початківці хакери без проблем зможуть підібрати потрібний ключ до вашої інформації.

Як запобіжних заходів SplashData рекомендують створювати складні паролі з букв, цифр і додаткових символів (знак решітки, підкреслення і так далі), а також використовувати різні паролі для різних облікових записів. Крім того, багато сервісів пропонують двухфакторную авторизацію (для входу в систему потрібно ввести код з SMS) – її потрібно підключити обов’язково, попереджають фахівці. Для тих, кому складно запам’ятати довгі паролі, існує безліч зручних менеджерів паролів, здатних не тільки зберігати всі ваші паролі в одному місці, але ще і генерувати по-справжньому безпечні.

Повний список найгірших паролів 2017 року виглядає наступним чином:

1. 123456
2. Password
3. 12345678
4. qwerty
5. 12345
6. 123456789
7. letmein
8. 1234567
9. football
10. iloveyou
11. admin
12. welcome
13. monkey
14. login
15. abc123
16. starwars
17. 123123
18. dragon
19. passw0rd
20. master
21. hello
22. freedom
23. whatever
24. qazwsx
25. trustno1

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here