Бувалі мандрівники знають, що турбота про здоров’я зубів окупається сторицею. «Зубні» проблеми, що виникли далеко від дому, затьмарюють довгоочікувану подорож, зривають плани і іноді навіть закінчуються достроковим поверненням або вагомим рахунком місцевого стоматолога. Тому, вирушаючи в подорож, не зайвим буде перед цим відвідати свого зубного лікаря, навіть якщо час чергового візиту ще не настав.

А наші поради допоможуть вам підтримувати здоров’я зубів і порожнини рота під час подорожей.

Зубна паста
Приділіть особливу увагу вибору зубної пасти. Краще, якщо в складі буде присутній, а потужний антибактеріальний компонент. Це буде додаткова допомога організму ефективніше справлятися з новими штамами бактерій, зустріч з якими в подорож неминуча. Якщо має бути поїздка в регіон, бідний природним фторидом (цю інформацію можна знайти в інтернеті), вибирайте пасту з його підвищеним вмістом. А якщо подорож планується недовгим, купуйте зубну пасту в тревелпаке – так ви заощадите місце в багажі.

Зубна щітка
У подорожах краще використовувати зубну щітку з захисним ковпачком. Він захистить щетинки щітки від контакту з навколишнім середовищем, а вас – від чужорідних бактерій. А якщо кожен сантиметр багажу на рахунку, ваш вибір – складна зубна щітка.

Ополіскувач для порожнини рота
Чи не кладіть ополіскувач для порожнини рота в ручну поклажу, сідаючи в літак (норма перевезення – 100 мл рідини на людину), але обов’язково покладіть пляшечку в чемодан. Вибирайте ополіскувач з антибактеріальними властивостями, наприклад, ополіскувач Colgate. Крім безпосереднього призначення – додаткової гігієни всієї порожнини рота, в країнах, де небезпечно користуватися водопровідною водою, ополіскувач допоможе почистити зуби без її використання. Почистіть зуби як зазвичай, а потім видаліть залишки зубної пасти ополаскивателем для порожнини рота і їм же промийте зубну щітку. Для таких подорожей стане в нагоді великий флакон ополіскувача або навіть кілька.

Зубна нитка
Використовуйте зубну нитку щодня і вдома, і в подорожах. Вона допомагає ретельно видалити зубний наліт в місцях, де зубна щітка безсила. Обов’язково захопіть нитку з собою в дорогу, покладіть в дорожню сумку, а краще – в кишеню. Коробочка із зубною ниткою не займе багато місця, але може виявитися до речі, якщо після перекусу десь в дорозі потрібно видалити застрягли між зубами шматочки їжі.

А що ще?
Якщо ви користуєтеся електричної зубною щіткою, переконайтеся, що вилка заряджає пристрої підходить до розеток країни, яку ви збираєтеся відвідати. Якщо немає – заздалегідь придбайте перехідник або візьміть звичайну зубну щітку.

Цей же рада відноситься до іригатором.

Багато готелів пропонують своїм гостям гігієнічний набір, в який входять зубна щітка і паста, уточніть цей момент заздалегідь – і ви можете взяти в дорогу трохи менше речей.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here