Візу оформляв в кінці жовтня 2017 самостійно через Візовий центр Франції в Москві, розташований за адресою: Проспект миру, 64. Взагалі в різних містах Росії 18 візових центрів, їх список можна знайти на офіційному сайті візового порталу France-visas.

Це була моя перша поїздка до Франції і в країну Шенгенської угоди, тобто шенгену в паспорті до цього у мене ніколи не було. Тому вирішив підготуватися грунтовно, не хотілося отримати відмову у візі.

Отже, КРОК 1: запишіться на сайті візового центру на подачу документів. Для цього потрібно зареєструватися на його сайті. Потім заповнити форму запису на подачу документів (виберіть місто і тип запитуваної візи – туризм або гостьовий візит на запрошення до 90 днів – це Short Stay Visa). Виберіть дату відвідування, Вам на пошту прийде лист з підтвердженням. Роздрукуйте його і візьміть з собою в візовий центр, покажіть при вході охорони потім.

КРОК 2: зайдіть на сайт візового центру або консульства Франції та вивчіть інформацію по необхідним документам, так як у них періодично може змінюватися інформація. Я збирав документи за списком з сайту генерального консульства: ru.ambafrance.org/Kratkosrochnaya-SHengenskaya-viza-3-mesyacev

Список документів для візи до Франції на запрошення для росіян:
1. Заява-анкета: заповнена та підписана заявником (3 або 4 підписи, ідентичні підписи в паспорті).

Тут заповнюйте за зразком, правда я заплутався в пункті 24 – в якому потрібно було вибрати який в’їзд мені потрібен: Одноразовий – Дворазовий – Багаторазовий, а також кількість днів. У мене було запрошення на 90 днів, а поїздка планувалася з 24 листопада по 03 грудня. З огляду на, що у мене раніше Шенгену не було в паспорті, я довго не міг вибрати, переживаючи, що якщо запрошу першу візу і відразу багаторазову, то взагалі відмовлять у візі. У підсумку, пішов до візового центру з незаповненим пунктом – вирішив у фахівця при здачі документів порадитися. Загалом він порадив поставити багаторазовий, і на 90 днів (оскільки у мене було запрошення на 90 днів).
Ну і розписатися потрібно в 4 місцях, якщо запитуєте багаторазову візу.

Зразок анкети (порожній)

Зразок заповненої анкети

2. Закордонний паспорт, дійсний не менше 3-х місяців після закінчення планованої поїздки, з наявністю як мінімум 2 чистих сторінок (+ 2 сторінки на дитину, вписаного в паспорт).

Здав оригінал паспорта та одну копію сторінки з фотографією.

3. Дві фотографії за стандартом OACI / ISO: 4,5X3,5 см, кольорові, на світлому однотонному фоні.

Вирізав дві фотографії, прикріпив скріпкою до паспорту.

4. Страховий поліс для Шенгену на весь термін поїздки. Страхова сума – не менше 30000 euro, що включає покриття репатріації та госпіталізації. Якщо ви запитуєте багаторазову візу, поліс оформляється тільки на першу поїздку; для наступних – оформляйте перед ними, так як її можуть попросити пред’явити на паспортному контролі.

Оформив на 10 днів. Найдешевша страховка виявилася у Тінькофф.

5. Внутрішній паспорт – копія сторінки з фото, з пропискою і всіх сторінок з відмітками.

Здав копію внутрішнього російського паспорта – тільки сторінки з відмітками.

6. Запрошення «Attestation d’accueil» від гр-на Франції з підтвердженням Вашого проживання від приймаючої сторони. Завіряється в мерії міста.

Здав оригінал запрошення і його копію – усіх боків. Потім мені оригінал повернули, так як я по ідеї повинен його показати на кордоні, якщо зажадають.

7. Маршрутний лист, в якому ви по днях розпишіть, де плануєте перебувати під час свого перебування.

Звичайний лист A4, в якому я розписав так (можна або французькою, або англійською мовою):

Voici le programme de visite de M. ERMACHENKO Andrey du 24/11 au 03/12/2017.

Les voyages seront effectués en voiture.

Jour 1: Aéroport / Asnieres sur Seine (92)

Jour 2: asnieres sur Seine (92)

Jour 3: mont saint Michel (35)

Jour 4: mont saint Michel (35)

Jour 5: visite Paris

Jour 6: visite Paris

Jour 7: asnieres sur Seine (92)

8. Підписана згоду на обробку даних.

Його можна роздрукувати або на сайті, або взяти в віконці при здачі документів у візовому центрі.

9. Авіаквитки (в обидва кінці).

Роздрукував маршрутну квитанцію з сайту авіакомпанії.

10. Фінансове забезпечення (один або декілька з нижче перерахованого):

довідка про доходи фізичної особи 2-ПДФО;
виписка з рахунку в банку, із зазначенням адреси і телефону банку;
довідка з роботи із зазначенням заробітної плати, адреси і телефону організації, а також ПІБ і посади відповідальної особи, яка підписує довідку. Якщо ви – директор, довідку повинен підписати бухгалтер, якщо ви – бухгалтер, то навпаки.
Я зробив і 2-ПДФО, і довідку з роботи, і взяв виписку зі вкладу в Ощадбанку. Виписка з вкладу в Ощадбанку – 100 рублів. Увага: довідки про обмін валюти і готівкові гроші в вашому кошиками візовий центр не цікавлять.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here