У Таїланді діють досить суворі закони, ризик потрапити під «караючу руку правосуддя» великий. Щоб його уникнути слід хоча б у загальних рисах знати, які злочини найчастіше ставляться туристам.

1. Образа монарха (короля Таїланду). Монарх для місцевих жителів – фігура обожнюємо, неповажне ставлення навіть до його зображенню сприймається тайцами дуже болісно, ​​за таке правопорушення можна поплатитися тюремним терміном.

2. Образа будь-яких статуй і інших зображень Будди. Категорично заборонено фотографуватися в обнімку зі статуями Будди, на тлі барельєфів, вітражів та інших об’єктів, що зображують божество.

3. Злочинна діяльність, пов’язана з наркотиками – вживання, зберігання, збут, контрабанда. Це дуже «важка» категорія злочинів, що передбачає, відповідно, суворе покарання: великий грошовий штраф, тривале позбавлення волі і навіть смертну кару.

4. Крадіжка. Слід мати на увазі, що під категорію крадіжок тут потрапляють і неоплачені рахунки в супермаркетах, ресторанах і кафе. Така «забудькуватість» може обернутися позбавленням волі на кілька років.

5. Проституція і інші злочини сексуального характеру. Незважаючи на наявність розгалуженої мережі інтимних послуг, проституція офіційно заборонена, а поліція строго стежить за дотриманням туристами пристойності в публічних місцях. Нудистських пляжів тут немає, на звичайних пляжах туристку можуть оштрафувати за надто відверте купальник і непристойну поведінку.

6. З недавніх пір в країні введена заборона на куріння в громадських місцях, порушникам загрожують великі штрафи.

Кращий спосіб уникнути конфліктів з правоохоронцями – бути обачним і доброзичливим, дотримуватися законів.

Таїландські поліцейські не агресивні, однак гарантій, що вам не пред’являть будь-яких звинувачень, немає. І, як не прикро, слід враховувати – поліцейські найчастіше стають на бік місцевих жителів. Постарайтеся врегулювати виниклі до вас претензії мирним шляхом, без оформлення протоколу. Якщо така можливість відсутня, необхідно знайти спосіб повідомити про інцидент в консульську службу РФ (телефон в Бангкоку 02-234-2012), і діяти відповідно до рекомендацій консульських працівників.

Про те, що трапилося з вами обов’язково повинен дізнатися керівник туристичної групи (якщо такий є), або хто-небудь з членів групи, в крайньому випадку, просто хтось із співвітчизників.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here